Zapytaj o produkt

Samosmarowne systemy transportowe

    • praca bez smarowania

    • niski współczynnik tarcia

    • dłuższa eksploatacja

    • niższe koszty

Łańcuchy samosmarowne

Łańcuchy samosmarowne

Firma Tech 1 z powodzeniem wdraża rozwiązania pozwalające na obniżenie kosztów eksploatacji przenośników i dostarcza swoim klientom łańcuchy płytkowe oraz taśmy modułowe wykonane z tworzyw sztucznych samosmarownych o obniżonym współczynniku tarcia. Zastosowanie łańcucha płytkowego z materiału tworzywowego MX (0,12) pozwala dla opakowań szklanych 3-krotnie obniżyć współczynnik tarcia w porównaniu do łańcuchów stalowych (0,33). Siła tarcia dla materiału MX pracującego na sucho odpowiada tarciu powszechnie stosowanych materiałów LF (poliacetal) pracujących ze smarowaniem. W praktyce często pozwala to na wyeliminowanie dodatkowego smarowania łańcuchów przenośników i całkowity zwrot kosztów zakupu łańcucha po roku stosowania. Ale korzyści jest więcej. Oszczędzamy na energii, której napędy zużywają mniej przy mniejszych oporach tarcia. Spokojniejszy transport spowodowany mniejszymi siłami tarcia przekłada się na mniejsze straty zwłaszcza opakowań szklanych, a produkcja bez środków smarujących jest dużo bardziej estetyczna i higieniczna.

Najlepsze efekty uzyskamy przy zastosowaniu kompletnego systemu dobranego do aplikacji. Tech 1 oferuje kompleksowe rozwiązania do przenośników. Oprócz łańcuchów i taśm modułowych samosmarownych MX i PFX, zalecamy zastosowanie prowadnic ślizgowych prostych i łukowych wykonanych z tworzywa BluLub o dużej gęstości i zawierającego środki smarne. Proponowane przez firmę Tech 1 rozwiązania
znajdą głównie zastosowanie przy transporcie opakowań szklanych, plastikowych, PET i aluminiowych. Sprawdzą się w przemyśle spożywczym, rozlewniczym, hutnictwie szkła oraz logistyce i automotive.

Łańcuchy samosmarne

Ta strona do prawidłowego funkcjonowania wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.